راهنمای استفاده از پلوپز

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ چهارشنبه
چکیده این مقاله : پلوپز برقی جزو وسایل برقی است که جهت رفاه کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب راهنمای استفاده از پلوپز برقی را قرار داده ایم تا با این وسیله کاربردی آشنا شوید.

راهنمای استفاده کردن از پلوپز برقی به چه نحوی است؟

خوشبختانه هر روزه وسایل زیادی برای رفاه حال کاربران افزوه می شود و کار کردن تا حد زیادی برای آن ها آسان تر می گردد. پلوپز برقی یکی از لوازم کاربردی در آشپزخانه ها، برای آسان تر طبخ کردن برنج و سایر غذاها می باشد. کاربران با استفاده از پلوپز در مدت زمان معینی، می توانند غذاهای خود را به نحو مطلوبی آماده کنند. این وسیله برقی در میان خانم های شاغل محبوب تر است و بیشتر آن ها این دستگاه کاربردی را برای پخت غذاهای خود انتخاب و خریداری می نمایند. اگر بنا به هر دلیلی وقت کافی برای آماده کردن وعده های غذایی خود ندارید، پلوپز برقی می تواند خدماتی عالی را به شما عرضه کند. پلوپزهای برقی از تنوع و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و هر یک از شما بسته به سلیقه خود، می توانید هر کدام از آن ها را برای کار آشپزی کردن خود انتخاب نمایید. ما در این مقاله قصد داریم تا راهنمای استفاده کردن از پلوپز برقی را برای شما ذکر کنیم. پس با همراهی خودتان نحوه استفاده کردن از این دستگاه کارایی را یاد بگیرید. نا گفته نماند که پلوپزهای امروزی تنها محدود به پخت برنج نمی شوند و قابلیت های زیاد دیگری نیز دارند.

 

راهنمای استفاده کردن از پلوپز برقی به چه نحوی است؟

 

نصب و راه اندازی کردن پلوپز برقی

قبل از هر چیزی قرار دادن دستگاه در محلی مناسب و امن به دور از دسترس کودکان، یکی از نکات مهم راهنمای استفاده از پلوپز می باشد. همچنین روی کابینت های زمینی می تواند، مکانی مناسب برای قرار گرفتن پلوپز باشد. پلوپز باید از تمام قسمت ها حدود 10 سانتی متر از دیوار و سایر اجسام فاصله داشته باشد. با آماده کردن دستگاه و ریختن مواد غذایی خود داخل پلوپز، دو شاخه دستگاه را به پریز برق بزنید و خیلی ساده با استفاده از دفترچه راهنما، اقدام به پخت غذا در پلوپز نمایید.

 

نصب و راه اندازی کردن پلوپز برقی

 

نحوه کار کردن با دکمه های پلوپز

با توجه به اینکه پلوپزها در مدل ها و طرح های مختلفی طراحی و ساخته می شوند، دکمه های آن ها نیز می تواند متفاوت با یکدیگر باشد. برخی از پلوپزها دکمه های زیادی ندارند و تنها یک دکمه برای شروع پخت و اتمام آن تعبیه شده است. در پلوپزهایی با داشتن این ویژگی کاربر می تواند با قرار دادن دکمه در حالت پخت، اقدام به پخت غذا نماید؛ اما در مدل های دیگر پلوپز، شما باید در ابتدا دکمه منو را فشار دهید، سپس نوع پخت را مشخص کنید. سپس برای انتخاب مدت زمان پخت غذا، دکمه Temperature/Timer را فشار دهید و بعد برای مشخص کردن بازه زمانی پخت، دکمه های OR را فشار دهید. سپس با فشار دکمه ستارت یا همان شروع پلوپز را در حالت پخت غذا قرار بدهید. بعد از تمام شدن مرحله پخت غذا، پلوپز زنگی کوتاه خواهد زد. اگر می خواهید غذای شما تا مدتی گرم باقی بماند، می توانید پلوپز را روی حالت keep warm قرار بدهید.

 

نحوه انتخاب کردن برنامه های مختلف در پلوپز

برای انتخاب کردن برنامه مورد نظر برای پخت غذاهای خود، باید در ابتدا با انتخاب دکمه منو برنامه مورد نظر را انتخاب نمایید. سپس بر اساس نوع غذا تایمر دستگاه را تنظیم کنید. در آخر دکمه استارت را بزنید و از نحوه پخت غذا و طعم آن نهایت لذت را ببرید.

 

طرز گرم کردن مجدد غذا با استفاده از پلوپز

یکی دیگر از نکات راهنمای استفاده از پلوپز برقی، نحوه گرم کردن مجدد غذا، با استفاده از این دستگاه می باشد. اگر غذای شما در پلوپز پخته شده است و آماده میل کردن است، اما به دلایلی باید خوردن غذایتان را به تأخیر بیندازید، هیچ جایی برای نگرانی از سرد شدن غذا وجود ندارد. چون که پلوپز شما قابلیت گرم کردن مجدد غذاها را دارد. برای انجام دادن این کار، لازم است که بعد از پخت کامل غذا دستگاه خاموش شده خود را از پریز برق بکشید، سپس چند دقیقه قبل از میل کردن غذای خود دکمه منوی پلوپز را فشار دهید و حالت Reheat را انتخاب کنید. با انتخاب کردن این حالت مدت زمان گرم کردن مجدد غذا به طور پیش فرض بر روی صفحه نمایش دستگاه، نمایش داده می شود.

 

نحوه استفاده کردن از تایمر دستگاه

بدون شک هیچ کاری بدون تمرین و تکرار و یا مطالعه کردن در خصوص انجام دادن آن میسر نمی شود و این قضیه در مورد استفاده کردن از تایمر پلوپز نیز صدق می کند. تایمر پلوپز نشان دهنده مدت زمان لازم برای پخت است. برای اینکه در این خصوص آگاهی کامل داشته باشید، نیاز است که به خوبی قبل از استفاده کردن از پلوپز، دفترچه راهنما را به خوبی بررسی کنید. بعد از انجام دادن این کار تنها با چند بار استفاده کردن از پلوپز، قلق کار دستتان می آید و شما می توانید به سادگی از این دستگاه کاربردی استفاده کنید.

 

به تأخیر انداختن پخت غذا با دستگاه پلوپز

آیا میدانستید که در راهنمای استفاده کردن از پلوپز، این دستگاه از قابلیتی خاص و مهم برخوردار است و این مورد می تواند برای بیشتر کاربران، یک آپشن عالی و بی نظیر باشد. برای به تأخیر انداختن پخت غذا در پلوپز، روی دستگاه های امروزی دکمه ای تحت عنوان Delay Start تعبیه شده است. شما می توانید با استفاده کردن از این دکمه در هر زمانی که بخواهید، پخت غذاهای خود را به مدت زمانی دیگر موکول کنید.

 

نحوه کار کردن با زمان سنج پلوپز

برای به کارگیری از زمان سنج دستگاه، در ابتدا باید برنامه پخت غذا را انتخاب کنید، سپس دکمه Temperature/Timer را فشار دهید و با دکمه های > < زمان مورد نظر را کاهش یا فزایش دهید. با مشخص کردن زمان پخت، دکمه شروع یا start را بزنید. توجه داشته باشید که در زمان روشن بودن و کار کردن پلوپز نیز می توانید، زمان را توسط Temperature/Timer تنظیم نمایید.

 

طرز استفاده از پلوپز برای پخت کته

برای درست کردن پخت کته در این دستگاه، ابتدا باید برنج را به ازای هر نفر یک پیمانه بگذارید. سپس برنج را بشویید، ولی از چنگ زدن زیاد برنج پرهیز کنید. بهتر است که به آرامی برنج را بشویید و چند بار آب آن را خالی کنید. سپس برنج را داخل دستگاه بریزید و به ازای هر چند پیمانه که ریخته اید یک پیمانه آب اضافه به آن زیاد کنید، دقت کنید که گرم یا ولرم بودن آب زیاد مهم نیست. در مرحله بعد نمک و روغن را به برنج اضافه کنید و پلوپز را به برق بزنید. سپس با تنظیم دستگاه، به همین راحتی منتظر شوید تا کته خوشمزه شما آماده شود. به یاد داشته باشید که در طول پخت برنج نباید برنج را خیلی هم بزنید، چون که این عمل باعث چسبناک شدن و شفته شدن برنج می شود. همچنین در صورت تمایل به عطر دار شدن برنج خود می توانید از ادویه های برنجی استفاده کنید.

 

طرز تهیه ماست با پلوپز

برای تهیه ماست در پلوپز باید از شیر تازه استفاده نمود. برای انجام دادن این کار به ازای هر لیتر شیر 3 قاشق غذاخوری ماست مورد نیاز است. در ابتدا باید ماست را در ظرفی جداگانه به طور کامل هم بزنید تا مایه ای یکنواخت به دست آید، سپس کمی شیر را به ماست اضافه کنید تا اندکی رقیق تر شود. بعد از این مرحله شیر را درون دستگاه بریزید و مایه ماست را به آن اضافه کنید. بعد مخلوط خود را کمی هم بزنید تا مایه به طور کامل درون شیر حل شود. در آخر با انتخاب دکمه YOGUR استارت پلوپز را بزنید. دقت کنید که برای درست کردن ماست در پلوپز نیازی نیست که شیر را از اول بجوشانید.

برای درست کردن و پخت و پز غذاهای دیگر با استفاده از دستگاه پلوپز، فقط کافیه که مقاله هایی مشابه را بررسی و مطالعه نمایید.

               

کاربردهای استفاده کردن از پلوپز در آشپزخانه ها

  • شما می توانید از این دستگاه برای پخت انواع پلو استفاده کنید.
  • امکان آماده کردن کیک خوشمزه و ماست با این دستگاه امکان پذیر است.
  • می توانید پخت غذاهای متفاوت خورشتی خود را با پلوپز ساده و راحت نمایید.
  • علاوه بر این موارد، کاربران می توانند برای درست کردن ته دیگ های خوشمزه و خوش طعم از این دستگاه کارایی استفاده نمایند.

 

راهنمای استفاده کردن از پلوپز و روش های شستشو و تمیز کردن آن

هر یک از شما با انجام دادن روش هایی آسان و سریع می توانید، به خوبی از پسِ تمیز کردن دستگاه خود بربیایید.

  • ابتدا تمام قسمت های جدا شدنی را از دستگاه جدا سازید.
  • سپس آن ها را با استفاده از اسفنج نرم، مایع ظرفشویی و آب گرم شستشو دهید.
  • در صورت تمایل می توانید برای شستشوی بهتر و تمیز کردن قسمت های داخلی پلوپز، از ترکیب سرکه و جوش شیرین با آب استفاده کنید.
  • شما با استفاده از همین ترکیب مواد می توانید، بدنه دستگاه را نیز به خوبی تمیز کنید. برای انجام دادن این روش، دستمالی تمیز را به این ترکیبات آغشته کنید، سپس به آرامی بدنه دستگاه را تمیز کنید.
  • در حین تمیز کردن پلوپز، باید کاملاً هوشیار باشید تا آب به درون دستگاه نفوذ نکند.
  • در مرحله آخر بعد از شستشوی قطعات و دستمال کشیدن دستگاه، همه اجزا را به خوبی خشک کنید و هر کدام را سر جای مخصوصش قرار بدهید.

 

جمع بندی کلی

چه خوب است که هر روزه رفاه و آسایش زیادی نصیب حال کاربران می شود و چه خوب تر است که کاربران از هر کدام از اسباب رفاه و آسایش به خوبی استفاده، مراقبت و نگهداری نمایند. در مقاله راهنمای استفاده از پلوپز موارد مهم به طور کاملاً ساده و واضح بیان شده اند و ما امیدواریم که این مقاله بتواند کمک حال هر یک از کاربران باشد. در آخر توصیه ما به شما عزیزان این است که حتماً قبل از استفاده کردن از دستگاه پلوپز دفترچه راهنمای آن را به خوبی مطالعه کنید. تا در هنگام استفاده کردن با مشکل مواجه نشوید. از همراهی کردن یکایک شما بی نهایت سپاسگزاریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی تیز فروش محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا